Neden Mikropor Separatörleri?

Kompresörler için düşünülmüş 3000’in üzerinde hava / yağ separatörü tasarımı ve seçeneği sayesinde Mikropor farklı hava debisi ve performans ihtiyaçlarının tamamına cevap vermektedir.

Mikropor Hava / Yağ Separatörleri

Standart sarım, pileli, “3S derin sarım”, spin-on ürünleri ve son teknoloji “sep-n-sep” (separatör içerisinde separatör) tasarımı ile Mikropor tüm kompresör uygulamalarının hava / yağ separatör ihtiyaçlarını karşılar.

Sade Sarım Separatörler

Mikropor Sade Sarım Separatörler, standart sarım separatörlerdir. Bu separatörler dışarıdan içeriye hava akışı için tasarlanmıştır ve tüm yağ enjeksiyonlu, döner kanatlı (rotary vane) ve vidalı kompresörlerde kullanılmak üzere dizayn edilmiştir. Sade Sarım Separatörler 7 bar basınç altında 1 ile 60 m3/dakika debi aralığında, 1 ile 3 mg/m3’e kadar yağ ayırma özelliğine sahiptir.

‘3S’ Hava / Yağ Separatörleri

Devrim yaratan Mikropor “3S” separatörleri performansından taviz vermeden sade sarım separatörlere göre daha küçük separatör tanklarına sığabilecek şekilde tasarlanmıştır. “3S” separatörler aynı ölçülerdeki sade sarım separatörler ile karşılaştırıldığında 2-3 kat fazla kapasite ile çalışmaktadır. Kendisi ile aynı işlev kapasitesine sahip sade sarım separatörler ile karşılaştırıldığında, 3S separatörlerin 1/2 ile 1/3 arasında daha az yer kapladığı görülür. Bu kapasite artışına derin yatak diye tabir edilen ileri tasarım tekniği ve ayrıştırıcı özel separatör kağıt malzemesi sayesinde ulaşır.


Pileli Hava / Yağ Separatörleri

Pileli separatörler, mevcut yüzey alanını en iyi şekilde kullanıp, genişleterek yüksek verimlere ulaşmaktadır. Farklı ölçülerde ve tipte çok sayıda pileli separatör üretilmektedir.

zerO: Mikropor' dan yeni tasarım Spin – on tip Hava / Yağ Separatörleri

Spin-On Tipi Hava/Yağ separatörleri kolay değiştirilebilir elementler olarak imal edilmektedirler. Spin-on tipi separatörler kompresörün içerisinde separatör tankına ihtiyaç duymadıklarından oldukça kullanılışlıdırlar ve montajları sırasında kompresörü dağıtmak gerekmediğinden bu işlem oldukça kolaydır. zerO, 1 Milyondan fazla çevrim ömrü sunarak endüstri standartlarını değiştirmektedir. zerO ailesi 7 bar basınçta 0,5 m3/dk ile 7 m3/dk. debi aralığında çalışabilmektedir.