Hava Kompresörleri İçin Hava Filtreleri

Bir kompresörün ilk koruma hattında kullanılan Mikropor Hava Filtreleri, kompresör yağının, hava / yağ ayırıcılarının (separatörlerinin) ve yağ filtrelerinin hizmet süresinin uzamasında çok önemli bir etkiye sahiptir. Mikropor, müşterilerine yüksek performansa sahip, onlara katma değer sağlayan pazardaki en etkili hava giriş filtresi alternatiflerini sunmaktadır.

Hava Filtrelerinde Kullanılan Mikro-Cam Elyaf
ve Mini Pile Sistemleri

Mikro-cam elyaf mini pile hava filtrelerimiz, selüloz hava filtrelerine oranla % 99.99 luk verimliliğe çok daha kısa sürede ulaşmakta ve çok daha az atığın ortama ulaşmasıyla daha iyi koruma sağlamaktadır. Mikropor Nano Media, konvansiyonel selüloz hava filtrelerine oranla 5 kat daha fazla atığın sisteme girmesini engelleyerek bakım süresi aralıklarının uzamasını sağlar.

Mikropor Mikro Cam Lifleri konvansiyonel filtre liflerine göre 80 kat daha ufak (nano) ölçüye sahiptir. Bu durum çok yüksek bir verim avantajı oluşturmakta ve böylece kompresörün pazarda bulunan rakiplerine göre çok daha iyi korunmasını sağlamaktadır. Mikropor Mini-Pile Sistemi her bir filtre pilesi arasındaki boşluğun eşit kalmasını ve böylece “V” pile geometrisinin Filtre hizmet süresince korunmasını garanti altına alır. Bunun sonucu olarak filtre yüzeyi eşit şekilde çalışır ve basınç düşüşü ihtimalini minimize edilerek arzu edilen koruma sağlanır.


Hava Kompresörleri için Hava Emiş Filtreleri

Mikroline Serisi
Mikropor’un hava emiş elementleri hava kompresörlerinin, makinelerin, pompaların, fanların ve diğer hava giriş sistemlerinin içindeki toz ve parçacıklarını sistemden uzaklaştırmak üzere tasarlanmıştır. Oluşabilecek toz yoğunluğuna göre Mikropor, müşterilerine farklı ölçü ve kapasitelerde iki seri sunmaktadır: Mikroline ve Makroline.

Uygulama Alanları
Mikroline Hava Emiş Filtreleri düşük toz yükü bulunan güç üreticileri, piston kompresörleri, sıvı tanklarının filtrelenmesi için uygundur.Makroline Serisi

Tasarım
Mikropor Makroline Hava Emiş Filtreleri, toz yükü fazla ortamlarda, basınç düşümünün az olmasını talep eden müşterilerin, hava emiş filtresi ihtiyacını maksimum performansta karşılamak için geliştirilmiştir. Makroline Serisi aynı zamanda daha yüksek ısı altında çalışılan ortamlar için de uygundur.

Uygulama Alanı

Mikropor Makroline Hava Emiş Filtresi, Hava Kompresörleri, İnşaat Makineleri, Tarım Makineleri, Hasat Makineleri gibi orta ve yüksek derecede toz yükü olan ortamlar için tasarlanmıştır.