Pek çok farklı endüstri için Atmosferik Hava Filtreleri ve Basınçlı Hava Sistemleri üreten, geniş ürün yapısı ile bütünleşik çözümler sunan Mikropor aynı zamanda inovatif ürünleri ile sektörün geleceğini belirlemektedir.


Mikropor, TİM ve İSO tarafından hazırlanan Türkiye’nin en büyük ihracatçıları ve şirketleri listelerindeki yerini 2006 yılında almış ve bu listelerdeki yerini her yıl yükseltmeyi başarmıştır.Üretim ilkelerimiz

Dünyanın lider hava filtresi üreticisi olan Mikropor, sadece hava filtreleri üretmez. Mikropor dünyayı daha güvenilir bir yer haline getiren teknolojiyi üretir. Yarına bugünden ulaşmak ve iş ortaklarına değer katmak için çalışır.

Yarını üretme felsefesi, Mikropor’un üretim tesislerinden insan kaynakları stratejisine, teslimat sisteminden doğa ile özdeş üretim esaslarına kadar şirketi oluşturan her noktaya işlemiş ve temel şirket politikasına dönüşmüştür.

Ürünlerimizin Kullanıldığı Sektörler
Kurucumuzdan Mesaj

Değerli İş Ortaklarımız,

Türkiye ihracat sanayisinin baş aktörlerinden biri olan Mikropor, endüstrisinde 30 yılı geride bıraktı.Yıllar içerisinde şirketimizin teknolojisi değişti,üretim metodolojisi yenilendi,birkaç kişi ile başlayan yolculuğumuz 500 kişiyi aşkın bir aileye dönüştü.Bu dönemde hizmet sunduğumuz pazarlar genişledi,Mikropor’un etki alanı kıtalararası bir ağa dönüştü.

Geride kalan onca yılda Mikropor’da değişmeyen tek şey ise icat etme motivasyonu ve dünyayı değiştirme hayali oldu.Büyümesini işine aktaran,üretim tekniklerinde hep daha yeniyi arayan ve kendi teknolojisini icat eden Mikropor, dün olduğu gibi bugün de geleceği üretmeyi sürdürüyor.Mikropor ürünleri farklı pazarlarda dünyayı daha güvenli bir yer haline getiren teknolojiyi sunmaya devam ediyor. Kendi alanının lider şirketi olan Mikropor, onu bugüne getiren değerleri ile gelecek mühendisliği yapmaya ve ülkesi için katma değer üretmeye devam edecek.

Mikropor ruhuna inanan ve başarımıza ortak olan tüm paydaşlarımıza teşekkürlerimizle…

Kemal Yazıcı
Mikropor Yönetim Kurulu Başkanı