MKE Ekonomi Serisi

Mikropor, ürün gamında yer alan MKE basınçlı hava kurutucusu sınıfının en iyisi olup, uygun fiyatlarla pazara sunulmaktadır. Son teknoloji soğutucu kompresörlerini ve eşanjörlerini kullanan Mikropor kurutucuları tüm rakip kurutuculara oranla daha az enerji harcamaktadır.

MKP Premium Serisi

Oldukça etkili hava kurutucuları olan 3 fazlı tüm MKP serisi Mikropor marka hava kurutucularında, enerji tasarrufu özelliğinin yanı sıra çeşitli alarm sinyalleri de, sahip olduğu gelişmiş ESD kontrolörü sayesinde standart olarak yer almaktadır. Yüksek mühendislik ürünü olan gelişmiş ESD kontrolörüne sahip Mikropor kurutucular enerji tüketimini azaltır.

Yüksek Sıcaklık Girişi İçin Hava Kurutucuları

Pek çok kompresör üreticisi piston tipi kompresörlerinde aftercooler kullanmaz. Bu sebeple basınçlı hava, kompresörü, yaklaşık 100oC ısı ile terk eder. Mikropor yüksek sıcaklık girişi ile çalışabilen MH serisi hava kurutucuları, bu yüksek sıcaklığı kurutucunun içinde monte edilmiş aftercooler ile uygun sıcaklığa düşürür

Devirdaimli (Termal Kütleli) Tip Hava Kurutucuları

Mikropor Termal Kütleli hava kurutucuları özel bir sıvıyı soğutarak bunu 1 C’deki tankta muhafaza eder. Bu sıvı kurutucunun içerisinde devirdaim yaparak basınçlı havayı soğutur. Bu teknoloji sayesinde ürünün %5 – %95 arası yükte çalıştığı durumlarda ciddi anlamda enerji tasarrufu sağlanır.

Yüksek Basınçlı Hava Kurutucuları

Yüksek basınçlı Hava kurutucular 40 Bar’a kadar üstün performans sağlarlar. Mikropor sahip olduğu çeşitli yüksek basınca uygun eşanjörleri sayesinde, pazardaki tüm kapasite ve güç ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Isıtmasız Tip Kimyasal Hava Kurutucuları MDA

Mikropor MDA serisi ısıtmasız tip kimyasal kurutucular -40C sabit (-70C opsiyonel) çiğlenme noktasına sahiptir. Bu kurutucular temiz ve oldukça kuru basınçlı hava ihtiyacı olan uygulamalar için uygundur. Kurutucular ile birlikte Mikropor giriş ve çıkış filtrelerini de kullanmanız gerekmektedir. Çünkü bu sayede hem basınçlı havanın temiz olduğundan emin olursunuz, hem de ürün içerisindeki nem tutucu korunmuş olur

Isıtmalı Tip Kimyasal Hava Kurutucuları MBP

Isıtmalı Tip Hava Kurutucuları Santrifüj tipi üflemeli motor ve yüksek verimli ısıtıcı vasıtasıyla basınçlı havadan kayıp vermeksizin nem alıcının rejenerasyonu sağlanabilmektedir. Tamamen otomatik olan kurutuma sistemi motorun atmosferik havayı emip ısıtıcıdan geçirmesi şeklinde çalışır. Bu sıcak hava, kurutma havası ile ters yöndedir. Ürünün gelişmiş olan elektronik kumanda sistemi, çiğlenme noktasını ve ısıtma/rejenerasyonunu ayarlar, bu sayede enerji tasarrufu sağlanır.

Modüler Kimyasal Hava Kurutucuları MMD

Hafif olan yeni modüler serisi kurutucular, basınçlı hava sektörüne yeni bir soluk getirmiştir, çünkü bu ürünlerin hem montajı kolaydır ve bu ürünler müşterinin birçok gereksinimini karşılar.

Mikropor’un yeni modüler serisi kimyasal kurutucuları standart tanklı kurutucuların yarı ağırlığına sahiptir. Bu ürünlerin en büyük kapasitede de olanları bile standart bir kapıdan geçebilmektedir. Mikropor’un yenilikçi Modüler Hava Kurutucuları yüksek kalitede basınçlı hava hizmetini nerede istenirse sağlayabilecek esnekliğe sahiptir.

Statik Hava Kurutucusu ICE CUBE

IC Serisi kurutucularda kullanılan statik eşanjör, fan ihtiyacı duymamaktadır. Bu yüzden sessiz çalışır ve düşük elektrik tüketimi vardır. Kompakt olduğu kadar, dayanıklı yapısıyla göz dolduran ICE-CUBE ’ü uzun süre servis gerektirmeden kullanmak mümkündür.